• Yenidam Mah. 15 SK NO 1 Seyhan / Adana
  • 0 322 429 44 00 - 429 32 00

Taze Lezzetler Kurumsal

ŞAHİN TAVUKÇULUK A.Ş
Şahin Tavukçuluk 1972 yılında Adana Kocavezir ‘deki bir pazarda sermayesi sadece 7 tavuk olarak sektöre giriş yapmıştır.  İlk üretim 1984 yılında Adana Yukarı çiçekli köyündeki çiftlikle başlamıştır. İkinci çiftliği 1988 yılında Kürkçüler ‘ den alınıp  , Kesim fabrikasını 1994 yılında bünyesine eklemiştir. Kaliteli yemin sağlıklı piliç eti için en önemli girdi olduğunu prensip edinen Şahin Tavukçuluk bu bilinçle hayvan besleme biliminin en son gelişmeleri rehberliğinde üretim yapan yem fabrikası tesisini 2003 yılında kurmuştur. 2005 – 2006 yılında bünyesine yeni çiftlikleri ekleyerek üretimin % 50 den fazlasını kendi bünyesinde gerçekleştirmiştir. Her geçen sene yöneticilerin, çalışanların ortak tutkusu ile büyümesine ara vermeden yatırımlarına devam eden ‘Şahin’ ailesi mısır kurutma depolama ve yeni çiftlikleri bünyesine ekleyerek sektörde söz sahibi olmuştur.

Dünyanın birçok kıtasına ihracat yapan Şahin tavukçuluk,  Avrupa Birliği standartlarındaki teknolojik ve hijyenik koşullarda üretilen piliç eti ürünlerinin satışını, yine Şahin Tavukçuluk’un  tüm Türkiye'ye hizmet veren kendi dağıtım kanallarıyla gerçekleştirilmektedir.

Piliç eti sektöründe tüm teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden Şahin Tavukçuluk , Kaliteli yem sağlıklı piliç üretiminin en önemli girdisi oluşunun farkında olarak , el değmeden modern nakliye araçları ile yetiştirme çiftliklerine dağıtım yapılmaktadır. Firma kuruluşta uygulanan ISO 9001 kalite yönetim sistemi , ISO 22000 Gıda güvenliği sistemi OHSAS 18001 İş ve güvenliği yönetim sisteminin tümünü uygular. 

Sürekli teknolojiye ve insana yatırım yaparak kalite anlayışından vazgeçmeyen Şahin Tavukçuluk markanın kültürüne sağlam insani değerler ve ilkeler yerleştirerek istikrarlı büyüme trendinde Pazar payını büyüterek yoluna devam etmektedir.

Vizyonumuz

  • Türkiye’nin yetiştirdiği yüzde 100 yerli ve milli bir değer olarak, dünyanın 5 kıtasına ulaşan yolculuğumuza her yıl yeni ülkeler eklemek
  • Türkiye genelinde üretici firmalar arasında ciro bazında ilk 1000 firma içine girmek ve üretiminin %50 sini ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlamak.
  • Ülkemiz gıda sektöründe, faaliyet gösterdiğimiz beyaz et sanayi alanında tüketici tarafından tercih edilen ilk marka olmak.

Misyonumuz

  • Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda hijyenik ürünler sunarak sağlıklı beslenmelerine katkıda bulunmak, üretim süresi içinde çevreye duyarlı olmak .
  • Çağın gerektirdiği dönüşümleri uygularken “hayvana, doğaya ve insana dost olma” ilkemizden taviz vermemek
  • Adımızın, ürünümüzün olduğu her sofraya gönül rahatlığı armağan ederek en lezzetli, en mutlu anların eşlikçisi olmak

Taze Lezzetler Foto Galeri